Menu główne
Menu szkoła
e-mail

Cegiełka do cegiełki, czyli działamy dla Tymonka

Historia Tymona Palczarskiego poruszyła serca naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy wspólnymi siłami chcieliśmy pomóc maluszkowi, zebrać pieniądze na leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki wsparciu Fundacji Rycerze i Księżniczki otrzymaliśmy puszki - skarbonki oraz plakaty i broszurki o Tymonku. Naszą akcję pomocy zaczęliśmy 16 maja od zebrań z rodzicami, podczas których opowiadaliśmy o małym Tymonku, zachęcając do udziału w kweście. Udało się - rodzice, poruszeni historią maluszka, ofiarnie włączyli się w nasze działania.


Kolejne przedsięwzięcie, czyli "Aukcja Rzeczy Cudownych", przeprowadzona w piątek 20 maja, okazała się strzałem w dziesiątkę. Gimnazjaliści licytujący dary otrzymane od nauczycieli spisali się na medal.

Następne nasze działania, zaplanowane na dzień 1 czerwca, to zorganizowanie w świetlicy szkolnej okolicznościowego bufetu dla naszej młodzieży - z ciastami, ciasteczkami i innymi przysmakami. Kolejnego dnia organizatorzy zbiórki planują zebrać wszystkie puszki, biorące udział w akcji charytatywnej na terenie szkoły oraz podliczyć grosz do grosza.

Już niedługo dowiemy się, ile wspólnie zebraliśmy dla maluszka. Trzymajmy kciuki i pomagajmy Tymonkowi - wszak życie ma się tylko jedno.Magdalena Lyska
Urszula Kilijańska

powrót