Menu główne
Menu szkoła
e-mail

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich

10 maja br. w Parku Tradycji odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich. Wzięły w nim udział reprezentanci siemianowickich gimnazjów, w tym drużyna Korfantego w składzie: Ewelina Dzierwa, Wioletta Musialik oraz Tomasz Kudzia (uczniowie kl.3A).

Konkurs, mający charakter drużynowy, składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich miał formę pisemnego testu, zawierającego 40 pytań. Test pozwolił na wyłonienie czterech drużyn, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. W spotkaniu finałowym każda z drużyn musiała odpowiedzieć na piętnaście pytań.

Zmagania konkursowe obserwowało jury, w skład którego wchodzili m.in. II Zastępca Prezydenta Miasta - pani Anna Zasada - Chorab, Przewodniczący Rady Miasta - pan Adam Cebula oraz Naczelnik Wydziału Edukacji - pani Alina Toczek.

Po zaciętej rywalizacji reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce (za drużynami z Gimnazjum Nr 5 oraz Gimnazjum Nr 7). Wręczenie nagród odbędzie się 30 maja br. w Parku Tradycji podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego.

Bardzo serdecznie gratulujemy Ewelinie, Wioli oraz Tomkowi! Za dziewczęta trzymamy kciuki, ponieważ w najbliższym czasie będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym "Siemianowice Śląskie - miasto Wojciecha Korfantego".Beata Faszyńska-Adamczak

powrót