Menu główne
Menu szkoła
e-mail

Przygoda z teatrem po angielsku

O tym, że nauka języka obcego poprzez sztukę może być wspaniałą przygodą przekonała się grupa pierwszoklasistów z Korfantego, która wzięła udział w Przeglądzie Teatrów w Języku Angielskim dla Uczniów Gimnazjów, zorganizowanym przez ZSO im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Młodzież z Gimnazjum Nr 3, realizująca innowację pedagogiczną "Przez język do kultury, przez kulturę do języka", zaprezentowała własną wersję dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia". Dla najmłodszych uczniów Korfantego było to duże wyzwanie - począwszy od pamięciowego opanowania dialogów w języku obcym, przygotowanie dekoracji, strojów i rekwizytów do przedstawienia poprzez ruch sceniczny aż do umiejętności oddania właściwych emocji.


Młodzi adepci sztuki aktorskiej zgodnie twierdzą, że było warto - dzięki udziałowi w przeglądzie rozwinęli umiejętności językowe, odkryli w sobie prawdziwy talent aktorski (wyróżnienie jury dla Wiktorii - odwórczyni roli Romea oraz dla Zosi - grającej matkę Julii), zdobyli pierwsze doświadczenia na scenie i stoczyli zwycięską walkę ze stresem. Obejrzeli przedstawienia rówieśników oraz podziwiali talenty wokalne i taneczne uczniów gościnnego gimnazjum.

Przysłowiową "wisienką na torcie" było spotkanie z Piotrem, brązowym medalistą Polski w poppingu, które zakończyło się indywidualnym pokazem dla naszej grupy, krótkimi warsztatami tanecznymi i wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


Zdjęcia udostępnione dzięku uprzejmości organizatora konkursu - ZSO im. Armii Krajowej w Bielsku-BiałejUrszula Kilijańska

powrót