Menu główne
Menu szkoła
e-mail

Pożegnania nadszedł czas...

Piątek, 24 czerwca 2016 r. był dla całej społeczności naszego gimnazjum ostatnim wspólnie spędzonym dniem w murach tej szkoły. Z mieszanymi uczuciami żegnaliśmy ten szczególny dla Korfantego rok szkolny - z jednej strony towarzyszyła nam radość z rozpoczęcia długo oczekiwanych wakacji, z drugiej świadomość, że we wrześniu nie będzie już powrotu do znajomych miejsc...

W ton podsumowań idealnie wpisał się spektakl klasy Ia, z nutką humoru pokazujący "grzeszki" uczniów i nauczycieli, którzy za swoje postępki w szkolnym życiu trafiali albo do nieba, albo do piekła.


Dyrektor Gimnazjum Teresa Guzera podsumowała całoroczną pracę społeczności szkolnej, przy okazji wspominając początki istnienia szkoły przy ul. Korfantego 18. Gość honorowy uroczystości, Naczelnik Wydziału Edukacji Alina Toczek przekazała słowa wsparcia w tym niełatwym dla nas okresie. A potem były gratulacje, podziękowania, nagrody, wystąpienie Pauliny Kowalewskiej z klasy IIa wraz z taneczną dedykacją i niespodzianką drugoklasistów dla tegorocznych absolwentów.


Aż nadszedł najbardziej wzruszający moment - rozdanie świadectw uczniom klas trzecich, podziękowania wychowawców i przepiękny polonez w wykonaniu klasy IIIa. Na koniec przemówienie już absolwentki, Kai Rojek, która ze łzami w oczach wspominała wspólne chwile, pełne wzlotów i upadków, radości i smutku, spędzone podczas trzech lat w gimnazjum.


Dziś zamknęliśmy pewien rozdział historii Korfantego.... Za 2 miesiące wrzesień i nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe wyzwania......

Dziękujemy za wszystkie wspólne lata! Powodzenia!Magdalena Lyska
Dariusz Szeląg

powrót