Menu główne
Menu szkoła
e-mail
UWAGA ZMIANY!!!

Na mocy uchwały Rady Miasta Siemianowic Śląskich (Uchwała Nr 208/2016 z dnia 28 kwietnia 2016 r. - tutaj) z dniem 01 września 2016 r. Gimnazjum Nr 3 im. Wojciecha Korfantego w Siemianowicach Śląskich oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich utworzą Zespół Szkół Nr 3 w Siemianowicach Śląskich z siedzibą przy ul. Leśnej 1 w Siemianowicach Śląskich.


Informujemy, że od 01 września 2016 r. obowiązywać będą poniższe dane kontaktowe:
  • adres: ul. Leśna 1, 41-100 Siemianowice Śląskie
  • telefon: (32) 2200236
  • fax: (32) 2200235
  • adres e-mail: sekretariat@zs3.com.pl
  • www szkoły: www.zs3.com.pl


"Aukcja rzeczy cudownych" już w piątek!

Wtorek, 17 maja 2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w "Aukcji rzeczy cudownych", która rozpocznie się w piątek, 20 maja br. o godz. 10.00 w auli szkolnej. Przypominamy, że uczestnicy aukcji będą licytować przedmioty przekazane przez nauczycieli, a cała kwota zebrana podczas licytacji przeznaczona będzie na pomoc dla Tymonka Palczarskiego.

Przedmioty wystawione na aukcję - tutaj

Więcej szczegółów dotyczących zasad i organizacji aukcji w Regulaminie - tutaj

Poznajemy historię i tradycje naszego regionu

Wtorek, 17 maja 2016

W poniedziałek, 16 maja grupa młodzieży z klasy 1A i klasy 1B odwiedziła Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach przy ul Wiktora Polaka 1.Uczniowie obejrzeli ciekawy film dotyczący historii powstań śląskich oraz wystawę rysunków, grafik i ilustracji z tego okresu. Zapoznali się również z różnymi materiałami prasowymi. Dzięki wirtualnym i interaktywnym częściom ekspozycji gimnazjaliści mieli okazję zwiedzania muzeum w sposób bardziej aktywny. (więcej...)

Pomóżmy Tymonkowi!

Czwartek, 12 maja 2016

Tymonek Palczarski to 5 - miesięczny chłopczyk cierpiący na siatkówczaka, czyli nowotwór złośliwy oka. Jego rodzice starają się zebrać pieniądze potrzebne na leczenie w Stanach Zjednoczonych, które daje większe szanse na wyleczenie syna. Społeczność naszej szkoły pragnie wesprzeć ich starania i włączyć się w pomoc dla Tymonka, organizując szereg działań w ramach akcji charytatywnej. (więcej...)

XV Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych

Czwartek, 12 maja 2016

Za nami finał tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych, który odbył się w Gimnazjum Nr 2, siedzibie organizatora. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Ewelina Dzierwa (IIIa), Olaf Świątek (IIIb) oraz Szymon Kroll (IIa). (więcej...)Konkurs Międzyszkolny pt.: "Siemianowice Śląskie - miasto Wojciecha Korfantego"

Czwartek, 12 maja 2016

11 maja 2016 r. w Gimnazjum Nr 3 im. Wojciecha Korfantego odbyła się kolejna edycja Konkursu Międzyszkolnego pt. : "Siemianowice Śląskie - miasto Wojciecha Korfantego", zorganizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z klas szóstych szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Siemianowic Śląskich, a jego głównymi celami w tym roku było: (więcej...)

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich

Czwartek, 12 maja 2016

10 maja br. w Parku Tradycji odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Siemianowicach Śląskich. Wzięły w nim udział reprezentanci siemianowickich gimnazjów, w tym drużyna Korfantego w składzie: Ewelina Dzierwa, Wioletta Musialik oraz Tomasz Kudzia (uczniowie kl.3A). (więcej...)


Sukces uczniów Korfantego

Wtorek, 10 maja 2016

W którym roku Walia została przyłączona do Anglii? Kim był James Watt? Jaką nazwę nosił statek, którym angielscy Pielgrzymi przybyli do Ameryki? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy 7. edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zorganizowanego przez Gimnazjum Nr 14 w Sosnowcu. (więcej...)

Młodzi twórcy z Korfantego

Wtorek, 10 maja 2016

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie "Tworzymy sztukę na Dzień Ziemi", który był częścią obchodów Dnia Ziemi w naszym mieście. Zadaniem grupy uczniów klasy II i I było stworzenie pracy plastycznej przy użyciu surowców wtórnych. (więcej...)

powrót