Menu główne
Menu szkoła
e-mail
UWAGA ZMIANY!!!

Na mocy uchwały Rady Miasta Siemianowic Śląskich (Uchwała Nr 208/2016 z dnia 28 kwietnia 2016 r. - tutaj) z dniem 01 września 2016 r. Gimnazjum Nr 3 im. Wojciecha Korfantego w Siemianowicach Śląskich oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich utworzą Zespół Szkół Nr 3 w Siemianowicach Śląskich z siedzibą przy ul. Leśnej 1 w Siemianowicach Śląskich.


Informujemy, że od 01 września 2016 r. obowiązywać będą poniższe dane kontaktowe:
  • adres: ul. Leśna 1, 41-100 Siemianowice Śląskie
  • telefon: (32) 2200236
  • fax: (32) 2200235
  • adres e-mail: sekretariat@zs3.com.pl
  • www szkoły: www.zs3.com.pl


Dzień Patrona

Poniedziałek, 2 maja 2016

W piątek, 29 kwietnia br. nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona - Wojciecha Korfantego. Wszyscy wiemy, że Wojciech Korfanty przyszedł na świat 20 kwietnia 1873 r., ale ze względu na egzaminy gimnazjalne tegoroczne obchody Jego urodzin uległy przesunięciu. Dzień Patrona to święto szkoły, a ponieważ szkoła to przede wszystkim uczniowie, więc impreza była świętem społeczności uczniowskiej. (więcej...)

Korfantiada 2016

Czwartek, 28 kwietnia 2016

Już po raz drugi na terenie Lasku Bytkowskiego, sąsiadującego z Gimnazjum Nr 3 oraz II LO odbyła się gra terenowa Korfantiada, zorganizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Jej celem była popularyzacja terenoznawstwa i aktywnych form spędzania wypoczynku w oparciu o walory przyrodnicze miasta oraz integracja młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. (więcej...)

Siemianowicka Debata Oksfordzka

Czwartek, 28 kwietnia 2016

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Siemianowickiej Debacie Oksfordzkiej zorganizowanej przez Gimnazjum Nr 2 oraz II LO. Jej głównymi celami było rozbudzenie zainteresowania młodzieży historią regionalną, przećwiczenie pracy metodą projektu, przygotowanie młodzieży do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz przekonanie uczniów, że forma debaty jest doskonałą rozrywką intelektualną. I taką rzeczywiście była! (więcej...)


Gimnazjaliści sprzątają

Środa, 27 kwietnia 2016

Każdej wiosny na całym świecie prowadzone są działania, których celem jest promowanie postaw ekologicznych. W przeddzień Dnia Ziemi (obchodzonego 22 kwietnia) uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję "Sprzątania miasta", zorganizowaną przez firmę Stena Recykling we współpracy z Urzędem Miasta w Siemianowicach Śląskich. (więcej...)

Uczniowie Gimnazjum Nr 3 w finale V Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej

Środa, 27 kwietnia 2016

22 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rudzie Śląskiej odbyły się eliminacje do finału V Olimpiady Wiedzy Motoryzacyjnej pod patronatem Toyoty, japońskiego koncernu motoryzacyjnego. W tym roku do udziału w olimpiadzie zgłosiła się rekordowa liczba szkół z województwa śląskiego - 28 placówek reprezentowanych przez ponad 70 uczestników. W ich gronie znalazła się dwuosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patryk Gładysz (kl. IIIa) oraz Kamil Wachowicz (kl. IIIb). (więcej...)

Dzień Otwarty Gimnazjum Nr 3

Wtorek, 26 kwietnia 2016

Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych wzięli udział w Dniu Otwartym Gimnazjum Nr 3. Tegoroczna impreza odbyła się w budynku II LO, który od września będzie również siedzibą gimnazjum. (więcej...)Egzamin gimnazjalny

Wtorek, 19 kwietnia 2016

W poniedziałek, 18 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Pierwszy dzień obejmował część humanistyczną - zadania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz zestaw egzaminacyjny z języka polskiego. (więcej...)


Uczeń Korfantego zwycięzcą wojewódzkiego konkursu fotograficznego

Wtorek, 19 kwietnia 2016

Członkowie szkolnego koła informatycznego w Gimnazjum Nr 3 wzięli udział w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Wiosna ach to ty", zorganizowanym przez Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Na przełomie marca i kwietnia gimnazjaliści, uzbrojeni w aparaty fotograficzne, wybrali się na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Efektem tej wyprawy były zdjęcia budzącej się do życia przyrody. Pozostało tylko wybrać te najciekawsze, przesłać do organizatora i czekać na wyniki konkursu... (więcej...)


powrót