Socrates Comenius

Socrates ComeniusRozpowszechnianie projektu w środowisku lokalnym
Już od początku okresu realizacji projektu nasza szkoła starała się rozpowszechniać jego ideę, program i działania. Wszyscy uczniowie i ich rodzice zapoznali się z programem podczas godzin wychowawczych, apeli i zebrań. Na parterze szkoły powstała tablica informacyjna na temat programu Socrates Comenius i jego komponentów. Uczniowie przygotowali również gablotki, w których prezentowane są aktualne działania podejmowane w ramach projektu.
W styczniu uczniowie biorący udział w wymianie wraz z panią Urszulą Kilijańską przygotowali specjalną wystawę prezentującą rezultaty dotychczasowych działań, najwięcej miejsca poświęcając wymianie na Sycylii. Obok bardzo interesujących zdjęć, znalazły się tam trofea sportowe, m.in. puchar i medale uczestników, pamiątki od rodzin goszczących naszych uczniów, ale także prace plastyczne wykonane przez uczniów podczas 2 - tygodniowego pobytu. Zaprezentowano również przykładowe strony przyszłego przewodnika, jednego z końcowych produktów projektu, opracowanego w języku polskim, włoskim i angielskim.
Wystawę mieli okazję podziwiać uczestnicy III Rejonowego Konkursu "Europejskie Kolędowanie", czyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Siemianowic i Chorzowa wraz ze swoimi opiekunami.
Specjalne "zwiedzanie" wystawy zostały przygotowane dla uczniów poszczególnych klas naszej szkoły oraz ich rodziców, przybyłych na zebrania. Uczestnicy wymiany dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu na gościnnej Sycylii, prezentując poszczególne "eksponaty".
Przygotowana wystawa wywołała bardzo duże zainteresowanie wśród wszystkich oglądających.
Zdjęcia z pobytu na Sycylii można oglądać na ekspozycji stałej w gablotach obok sekretariatu uczniowskiego.
Nasze działania w projekcie rozpowszechnialiśmy również poza szkołą. W regionalnej gazecie "Dziennik Zachodni" pojawił się artykuł na temat pierwszej wymiany uczniów.
Relacje i zdjęcia z wizyty na Sycylii mozna również oglądać na stronie internetowej naszego miasta w zakładce "Nauka i oświata" z dnia 7 grudnia 2006r. oraz na stronie miasta San Giuseppe Jato klikając na plakat projektu.
Środowisko lokalne, dzięki naszej współpracy z mediami, śledziło kolejne etapy realizacji projektu.