Socrates ComeniusOficjalne powitanie w szkole
W poniedziałek, 7.05 w naszej szkole odbyła się oficjalna uroczystość powitania młodzieży i nauczycieli z Sycylii. Oprócz uczniów z grupy Socratesa i ich rodziców, wzięli w niej udział przedstawiciele całej społeczności szkolnej wraz z dyrekcją szkoły oraz przedstawicielami Rady Miasta.
Zgodnie ze staropolskim obyczajem, naszych gości powitaliśmy chlebem i solą.
W auli szkoły, wszystkich zebranych powitał pan dyrektor, mgr Dariusz Szeląg oraz wiceprezydent miasta, mgr Jacek Matusiewicz.
W części artystycznej zaprezentował się zespół "Małe Siemianowice", pod dyrekcją pani Iwony Talatyckiej - Seman, który wykonał narodowe tańce polskie m.in. poloneza i mazura.
Podziwialiśmy również dynamiczny występ zespołu "Top Secret".
Również grupa włoska przygotowała się na tę uroczystość. Wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentacje multimedialne na temat Sycylii, a także miejscowości San Giuseppe Jato, gdzie mieszkają nasi partnerzy.
Włosi zaprezentowali także kilka piosenek, w tym również w języku polskim.
Po występach artystycznych głos zabrała Rita Di Bona, włoski koordynator projektu, witając w imieniu włoskich przyjaciół wszystkich zgromadzonych gości. Następnie wymieniono się prezentami.
Kiedy na koniec uczniowie włoscy zaintonowali znaną wszystkim piosenkę 'We Are the World', dołączyli do nich polscy koledzy i nauczyciele. Po chwili śpiewali już wszyscy na sali - to było coś niesamowitego i niezapomnianego!
Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek, gdzie przy suto nakrytym stole spędziliśmy kolejne miłe chwile.