Socrates ComeniusWizyta w TVP3


Dnia 08.05, o godz. 14.00 udaliśmy się z całą grupą Socratesa do katowickiej siedziby telewizji regionalnej w Siemianowicach - Bytkowie. Odwiedziny w TVP3 odbywały się w dwóch grupach: włoskiej i polskiej.
Jako pierwsza na wieżę telewizyjną, a właściwie radiowo - telewizyjną, weszła grupa polska, w tym samym czasie Włosi zwiedzali główny budynek TV .Zwiedzanie wieży było możliwe dzięki uprzejmości kierownictwa telewizji, ponieważ nie jest ona udostępniana przeciętnym turystom. Towarzyszący nam dwaj przewodnicy oprowadzali nas po kolejnych pomieszczeniach wieży i opowiadali przy tym różne ciekawostki na temat znanych nam programów i sprzętu technicznego, używanego do ich transmisji. Po zwiedzeniu wieży weszliśmy na jej dach, pomiędzy umieszczone tam satelity, skąd roztaczała się przepiękna panorama na Siemianowice, Chorzów i Katowice.
Podczas zwiedzania głównego budynku TVP3 dowiedzieliśmy się między innymi o tym, jak i gdzie realizowane i montowane są "Aktualności"- lokalny program informacyjny, oraz jakie filmy były nagrywane w poszczególnych halach zwiedzanego budynku. Podczas pobytu w głównym studio niektórzy uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić się w roli prezentera telewizyjnego.
Zwiedzanie TVP 3 było nie tylko ciekawe i pouczające, ponieważ wiązało się dla uczestników wycieczki ze zdobyciem nowych wiadomości na temat pracy telewizji, ale i bardzo przyjemne - nareszcie polscy uczniowie mieli okazję obejrzeć miejsce, które bardzo często mijają i które od zawsze budziło ich ciekawość.