Socrates ComeniusPożegnanie grupy włoskiej


Po 2 tygodniach pobytu naszych włoskich przyjaciół w Polsce, nadszedł czasach ich powrotu do domu. W czwartek, 17.05. po południu, w gościnnym domu państwa Wiśniewskich, rozpoczęło się ostatnie wspólne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Czas szybko płynął przy rozmowach i wspólnej zabawie.
Włoskie nauczycielki, panie: Rita, Ivana i Patrycja podziękowały polskim przyjaciołom za gościnę i serdeczne przyjęcie, same również dostały pamiątki z Polski.
Choć wyjazd naszych gości był zaplanowany na następny dzień, nie mogliśmy powstrzymać wzruszenia i łez. Podczas realizacji projektu nawiązaliśmy prawdziwie koleżeńskie relacje, przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil na Sycylii i w Polsce, i trudno było nam się rozstać.
Następnego dnia rano, 18.05. polscy i włoscy uczniowie oraz nauczyciele zjawili się pod szkołą - miejscu zbiórki przed wyjazdem na lotnisko. Wymienialiśmy ostatnie słowa pożegnania i uściski. Przedstawicielki grupy włoskiej, Simona i Marta pożegnały wszystkich zebranych w języku polskim!
Mamy nadzieję, ze nasze kontakty będą dalej trwały. Prawie wszyscy uczniowie dostali zaproszenia od rodzin swoich partnerów do ponownego, teraz już indywidualnego, przyjazdu na Sycylię. Niektórzy z nas prawdopodobnie wyjadą już w tegoroczne wakacje!