Socrates Comenius

Socrates ComeniusPierwsza wizyta robocza
W dniach 22 - 29. 10. 2006 koordynator projektu, pani mgr Urszula Kilijańska, przebywała z wizytą roboczą w szkole w San Giuseppe Jato. Głównym celem wizyty było poznanie środowiska szkoły włoskiej oraz dopracowanie szczegółów dotyczących przebiegu wizyty naszych uczniów na Sycylii.
Pani Urszula Kilijańska odbyła wiele spotkań z uczniami szkoły, brała udział w lekcjach języka angielskiego. Poznała dyrekcję szkoły oraz spotkała się z nauczycielami zaangażowanymi w prace nad projektem. Wraz z panią Ritą di Bona, koordynatorem projektu w szkole włoskiej, przedyskutowała i opracowała szczegółowy program pierwszej wymiany uczniów.
Podczas spotkania z uczniami, którzy zostali zgłoszeni do udziału w wymianie i którzy zobowiązali się gościć u siebie polskich kolegów, obie panie dokonały doboru "partnerów". Pani Urszula Kilijańska przekazała poszczególnym uczniom listy od ich przyszłych gości.


Dziewczęta Chłopcy
Oliwia Wiśniewska - Marta Fiore
Magdalena Wicik - Sonia Crecco
Magdalena Siejak - Jessica Palermo
Monika Kulesza - Gabriela Mihai
Anna Kozubowska - Giusy Valenza
Magdalena Mierzwa - Simona Ilardii
Marta Straler - Ylenia Di Santo
Karolina Golasińska - Rosambra Pirrone
Monika Niemiec - Emanuela Squatrito
Agnieszka Janek - Simona Ferrante
Kamil Śpiewok - Salvatore Amato
Karol Kubicki - Calogero Palumbo
Łukasz Śledź - Giuseppe Turdo
Michał Ulbrich - Kostantino Martorana
Marcin Bomba - Alexander Bolog
Patryk Jasionowski - Pilerio Gallo
Kamil Kaczmarczyk - Giuseppe Albano
Michał Okaj - Massimo Alcamo
Piotr Ciepliński - Giulio Simonetti
Martin Kidoń - Giovanni Labaro


Jednym z punktów wizyty roboczej było również spotkanie z rodzicami uczniów, biorących udział w wymianie. Zarówno dorośli, jak i ich dzieci byli bardzo przejęci perspektywą goszczenia w swoich domach uczniów z odległej Polski, zadawali więc wiele pytań dotyczących np. nawyków żywieniowych. Pani Urszula Kilijańska odpowiadała również na pytania dotyczące wizyty włoskich uczniów w Polsce oraz na zaproszenie rodziców odwiedziła kilka rodzin.